Baseus Digital LED — ładowarka indukcyjna

Flagowym produktem firmy Baseus jest stacja ładowania smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Flagowym produktem firmy jest ładowarka indukcyjna Baseus Digital LED z wyświetlaczem LED. Posiada ceramiczną podstawę z kolorowym wyświetlaczem LED i zawiera kabel do ładowania. Po umieszczeniu urządzenia w ładowarce, pomiędzy kablem do ładowania urządzenia a ceramicznym materiałem bazowym przepływa prąd elektryczny. Powoduje to przepływ ciągłego prądu przez ceramiczny materiał bazowy, który emituje światło. Kiedy światło uderza w urządzenie, świecąca ceramika przekazuje swoją energię do materiału bazowego urządzenia, ładując telefon komórkowy lub inne urządzenie.

Ładowarka z wyświetlaczem

Cyfrowa ładowarka Baseus digital LED firmy Baseus działa poprzez przepuszczanie prądu przez materiał podstawy. Posiada kilka wbudowanych diod LED, które jasno świecą podczas ładowania. Aby naładować, wystarczy umieścić urządzenie na świecącej ceramicznej podstawie. Gdy tylko urządzenie zetknie się ze świecącą ceramiczną podstawą, rozpoczyna się jego ładowanie. Energia jest następnie przekazywana do kabla ładującego. Po zakończeniu ładowania świecąca ceramika pozostaje na urządzeniu. Następnie zaczyna jasno świecić i przekazuje nadmiar energii z powrotem do ceramicznej podstawy. W rezultacie podstawa świeci jasno i pozostaje podświetlona po zakończeniu ładowania. Wskaźnik LED na ładowarce Baseus digital LED działa tylko wtedy, gdy baza jest ładowana. Działa tylko podczas ładowania niektórych rodzajów materiałów bazowych, takich jak ceramika, szkło i dwutlenek cyrkonu. Nie jest skuteczny w przypadku ładowania podłoży innych niż ceramika i szkło, takich jak włókno węglowe i plastik. Jest to ważne również wtedy, gdy ładowany przedmiot telefon komórkowy waży 20 g lub mniej. Te wskazówki pomogą zapewnić prawidłowe działanie ładowarki i bezpieczne ładowanie urządzenia. Wytyczne te nie ograniczają jednak liczby urządzeń, które można ładować za pomocą ładowarki indukcyjnej Baseus digital LED pod warunkiem, że każde urządzenie jest wystarczająco lekkie i duże, aby można je było ładować indukcyjnie.

Po naładowaniu wyświetlacz LED Baseus będzie świecił tylko przez chwilę

Po pierwszym ładowaniu Baseus może być używany tylko przez około 24 godziny; powodem, dla którego przestaje działać po 24 godzinach, jest fakt, że rozładowuje się na ceramicznej, szklanej lub czy bazie. Aby ją naładować, wystarczy umieścić ją na ceramicznej lub nie ceramicznej podkładce do ładowania, a zacznie ponownie świecić.