Brakująca kadra opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych

Przeglądając lokalną prasę z ogłoszeniami w całej Polsce, można napotkać na jeden szczególny typ ogłoszeń: „przyjmę do opieki”, „opiekunka w domu starców potrzebna”. Tego typu ogłoszeń jest pełno i nie tylko w Warszawie największym Polskim mieście, ale w całym naszym kraju można tego typu ogłoszenia znaleźć. Rynek jest niedosycony tego typu pracownikami – to źle i może odbić się na całym społeczeństwie. Warto pomyśleć nad rozwiązaniem, które zaspokoi tego typu rynek – a korzyść będzie obopólna. Praca dla młodych opieka dla starszych, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Najlepszym rozwiązaniem zaspokojeniu w pracowników tego typu byłoby stworzenie odpowiednio doprecyzowanych kursów i szkoleń dających kwalifikacje dla osób, które chcą pracować w tym zawodzie i zachęcić już wykształcone w tym kierunku osoby do pozostania w naszym kraju. Stworzyć im godziwe warunki do zatrudnienia, aby wyjazd za granice za pracą, za chlebem był dla nich nieopłacalny.

Państwowe domy opieki a prywatne domy

W Polsce państwowe domy opieki pękają w szwach z nadmiaru pensjonariuszy, bardzo mało powstaje nowych państwowych tego typu domów. Jedynie co nam pozostaje to prywatna opieka nad osobami starszymi, która wygrywa nad tymi państwowymi. Droga opieka, ale jest. Obecnie to jedyne realne wyjście dla osób, które potrzebują opieki, niekiedy całodobowej opieki. W okolicach Warszawy mamy kilkanaście prywatnych placówek, które zajmują się opieką nad osobami starszymi i dobrze sobie radzą. Zazwyczaj są to placówki dobrze wyposażone, z doświadczoną kadrą, rzeczowe i znające się na swoim fachu. Stolica stała się przystanią dla osób starszych, domy opieki w tym regionie Polski stały się pożądanym miejscem, nie dziwi to fakt – jest to centralna część kraju, a zarazem nasza stolica. Domy opieki Warszawa i okolice to dobry wybór dla osób starszych, które chcą skorzystać z całodobowej opieki.

Pensjonariusze nie tylko z Polski w domach starców

W Polsce opieka dla seniorów jest o wiele tańsza niż na zachodzie Europy. Standardami opieką Polskie domy starców nie odbiegają niczym od domów tego typu na zachodzie, a konkurować cenowo mogą i to sporo. Doświadczona kadra około medyczna, opiekuńcza, bogaty grafik zajęć, a do tego waloru turystyczne przyciągają do kraju nad Wisłą coraz więcej osób z innych krajów, które decydują się, aby Polskie domy opieki Warszawa i okolice stał się ich domem i tu zostają. Zdarza się też, że osoby starsze z innych krajów zazwyczaj europejskich przebywają w naszych domach starców.