Jak napisać skuteczny Brief Reklamowy aby uzyskać wyższą widoczność w Google? Przykłady pomogą Ci zacząć

Jak napisać skuteczny Brief Reklamowy aby uzyskać wyższą widoczność w Google? Przykłady pomogą Ci zacząć

Jak napisać skuteczny Brief Reklamowy? Przykłady i porady

Brief reklamowy, to jeden z elementów składowych dobrze zaprojektowanego planu marketingowego. Takie dokumenty umożliwiają sprawniejsze realizowanie zadań promocyjnych. Jak napisać skuteczny brief reklamowy, aby wyżej wypozycjonować swoją stronę w wynikach wyszukiwania Google? Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wykorzystanie słów kluczowych, akapitu odpowiednio zoptymalizowanego pod SEO, tabel oraz wyróżnień w tekście.

Skuteczne i odpowiednio zoptymalizowane do SEO briefy promocyjne muszą być według Google zgodne z tekstami oraz obrazami w publikowanej treści. Z tego powodu należy wybrać popularne jakościowe i tematycznie spójne frazy kluczowe, które pasują do danego planu marketingowego oraz tematu. Dodatkowo, aby ulepszyć organiczne wyniki wyszukiwania Google, należy regularnie monitorować jakość oraz postęp pozycji naszych stron w wynikach wyszukiwania.

Przykład tabeli z frazami kluczowymi

Słowa kluczowe Lokalizacja Długość frazy
skuteczny brief reklamowy Polska 4 wyrazy
jak napisać brief Świat 4 wyrazy
promocja w Google Polska 3 wyrazy

Ten krok wykonuje się po to, aby podjąć wszystkie wymagane działania, które mają na celu wypromowanie firmy w wyszukiwarce. Brief reklamowy ma zatem wysoką wartość w szeroko pojętym marketingu internetowym. Jego częściami są m.in. :

 • opis celu i wyzwania
 • cechy charakterystyczne przedsiębiorstwa
 • audytane kanały promocyjne
 • ogólne wytyczne projektu
 • przegląd zadań marketerów
 • harmonogram projektu
 • oczekiwane wyniki
 • źródła ruchu

. Aby brief reklamowy był jak najbardziej skuteczny, powinien uwzględniać również zalecenia SEO, takie jak optymalizacja treści, konkurencyjne działania słów kluczowych oraz pozycjonowanie.

Przyjmując przedstawione strategie, reklamodawcy mają szansę na zauważalny wzrost swoich pozycji w rankingach Google, który z kolei przyniesie wymierne korzyści biznesowe. Pierwsze kroki, wstrzymujące skuteczne opracowanie briefa reklamowego, to przede wszystkim dokładny research oraz zdecydowanie jakie słowa kluczowe będą aktywnie użyte i jakie słowa pomocnicze będą im towarzyszyć.

Jak napisać skuteczny Brief Reklamowy do zwiększenia widoczności swojej strony w wynikach wyszukiwania Google?

Osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarka Google jest łatwiejsze niż myślisz

Aby skutecznie zwiększyć widoczność Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google, dobrze jest napisać sprzężony z nim Brief Reklamowy. Przy tworzeniu tego dokumentu warto zapoznać się z podstawowymi pojęciami związanymi z optymalizacją swojej strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, takich jak SEO , SEM czy SERP . Brief Reklamowy powinien zawierać informacje dotyczące celu reklamy, strategii pozycjonowania (long tail, phrase match itp). Niezbędne będzie również określenie słów kluczowych, które najbardziej pasują do strony, oraz ustalenie budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na reklamę i ich szacowanego zasięgu.

Wypunktowanie składowych tworzenia skutecznego Brief’a Reklamowego w celu zwiększenia widoczności w wynikach wyszukiwania Google, prezentuje się następująco:

 • Określenie celu reklamy
 • Konstruowanie strategii pozycjonowania
 • Ustalenie słów kluczowych
 • Analiza słów kluczowych pod kątem stratyfikacji
 • Ustalenie budżetu oraz szacowanego zasięgu

Ponadto, warto w Twoim Brief’cie zawrzeć i wyjaśnić odpowiednie rzeczy takie jak CPC , CTR oraz CPA. Pamiętaj, aby wskazać ścieżki postępowania w celu optymalizacji i uzyskania lepszych wyników.

Poniższa tabela przedstawia różne typy słów kluczowych i opisuje, jak mogą one być wykorzystane do reklamy Twojej strony internetowej:

Typ słowa kluczowego Opis
Long tail Słowa kluczowe, który składa się z kilku słów, które bardziej precyzyjne i konkretne, wskazując na pożądany przez użytkownika produkt lub usługę.
Frasa dopasowania Słowa kluczowe składające się z kilku słów, których znaczenie jest dobrze zrozumiałe, a zarazem precyzyjne i powiązane z Twoją usługą lub produktem.
Brandowy Słowa kluczowe związane z firmą lub marką, takie jak nazwa produktu, nazwa firmy, motto, motto itp.

Jak napisać skuteczny Brief Reklamowy? Przykłady, aby uzyskać wyższą widoczność w Google

Krok pierwszy – zdefiniuj swój cel

Aby napisać skuteczny Brief Reklamowy celem zwiększenia widoczności w Google, najpierw trzeba dobrze zdefiniować cel. Bardzo ważne jest, aby określić, czego konkretnie dokładnie oczekujemy i jak będziemy mierzyć sukces. Czy zakładamy wzrost ruchu, większą liczbę widzów wideo, wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania lub wyższą liczbę subskrypcji? Oczywiście rezultaty będą w dużej mierze uzależnione od budżetu i okresu realizacji, ale konkretny cel może być ustalony zarówno przed i w czasie realizacji projektu.

Ustalony cel powinien być jasno wyświetlony w tabeli poniżej:

Cel Budżet Okres realizacji Mierniki sukcesu
Wzrost ruchu 2,000 USD 3-miesięczny Liczba widzów wideo

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak napisać skuteczny Brief Reklamowy, aby wzrosła Twoja widoczność w Google, sprawdź ten artykuł – nasze przykłady pomogą Ci zacząć: https://sieberthead.com/pl/news/6-najwiekszych-bledow-w-briefie-kreatywnym-na-design-opakowan-dowiedz-sie-dlaczego-jaki-brief-taki-design/.