Po co chodzić do urologa?

Przychodzi taki moment w życiu mężczyzny, gdy musi się częściej pojawiać u urologa. Z jakiego powodu powinniśmy się skierować do takiego gabinetu? Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że po 45 roku życia będzie wzrastać ryzyko zachorowania na nowotwór właśnie tego gruczołu. Dlatego też prostata operacja powinna być w centrum naszego zainteresowania. Jeżeli chcemy się troszczyć o nasze zdrowie i cieszyć się dłużej dobrą kondycją, to należy regularnie chodzić do internisty i właśnie do urologa. Oczywiście niekoniecznie zawsze będą rekomendowane do wykonania zabiegi. Są sytuacje, gdy przerost będzie łagodny i wtedy wystarczy tylko zastosować leczenie zachowawcze. Możliwe też jednak, że zauważymy, że w takiej sytuacji dolegliwości się wciąż utrzymują. W takich okolicznościach należy zastanowić się nad ingerencją chirurgiczną. Jak widać, operacją prostaty powinien się zainteresować każdy dorosły mężczyzna, który po prostu chce być osobą świadomą. Na szczęście w Polsce mamy całe mnóstwo profesjonalnie wyposażonych gabinetów lekarskich, a także zabiegowych no i oczywiście mamy dostęp do bardzo doświadczonych urologów.

W jakiej sytuacji prostata operacja daje znać o sobie?

Oczywiście najczęściej jak to zwykle w życiu bywa, jeżeli jakieś problemy nas nie dotyczą, to w ogóle się nimi nie interesujemy. Niespodziewanie jednak możemy zauważyć, że na przykład częściej w nocy wstajemy oddać mocz, a strumień wówczas jest przerwany i mamy uczucie, że nie do końca jest opróżniony. W takiej sytuacji możemy przypuszczać, że prostata operacja powinna być zbadana przez doświadczonego lekarza. Oczywiście podstawowe badanie przez odbyt może wykonać nawet chirurg. Taki lekarz właśnie, jeżeli wyczuje podczas badania coś niewłaściwego, to wtedy może zalecić wizytę u urologa. Taki lekarz wykona bardziej szczegółowe badanie z użyciem aparatu USG. Widzimy, więc wyraźnie, że operacją prostaty powinniśmy się interesować, a w zasadzie rekomenduje się tu mniej więcej okolice 40 roku życia. Absolutnie nie należy czekać, aż ktoś nas skieruje do lekarza albo słuchać na przykład znajomych.

Objawy występowania raka prostaty

Warto też zauważyć, że są pewne konkretne objawy, które będą znamionowały występowanie raka prostaty. Mogą to być bowiem problemy, które są związane z układem moczowym, a więc chodzi o nietrzymanie moczu, czy też właśnie kłopoty z wypróżnianiem. Może się także pojawić krwawienie i ból. Poza tym może występować także krew w spermie. Dlatego też warto przyglądać się wyraźnie prostacie, abyśmy mogli wyeliminować zmiany nowotworowe.