szkolenie barberskie

Szkolenie barberskie nie ma ograniczeń wiekowych!

Powszechnie wiadomo, że siedzenie bez ruchu przez cały dzień przy biurku może mieć długoterminowy negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia. Na szczęście, jako barber, będziesz na nogach prawie przez cały dzień, co jest zarówno zdrowsze, jak i może zapobiec odczuwaniu niepokoju przez cały dzień.

Elastyczność bycia barberem

Wielu fryzjerów ma możliwość ustalania własnych godzin i tylko dni i godziny pracy, które są dogodne dla ich stylu życia. Chociaż prawdopodobnie będziesz pracować w niektóre weekendy, a może nawet w godzinach, które nie mieszczą się w tradycyjnym dniu roboczym od 9 do 17, będziesz mieć znacznie większą kontrolę nad strukturą swojego harmonogramu pracy. W przeciwieństwie do wielu zawodów, które są fizycznie wymagające, nie będziesz musiał przechodzić na emeryturę, dopóki nie będziesz tego chciał. Oznacza to, że Twoja kariera fryzjerska może trwać znacznie dłużej niż tradycyjny wiek emerytalny, jeśli tak wybierzesz.

Powszechne jest rozpoczynanie kariery na niskim poziomie jako młodszy fryzjer lub praktykant, ucząc się lin i doskonaląc swoją sztukę. Ale na dłuższą metę wielu fryzjerów zaczyna działać na własną rękę i staje się swoim własnym szefem i ma własny sklep. Daje to pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami działalności. Możesz nawet zacząć od półmetka wynajmując fotel w salonie lub działając jako mobilny fryzjer.

Możesz zacząć w każdym wieku

Formalne praktyki są skierowane do osób w wieku 16-18 lat, nie ma powodu, dla którego nie można zostać nieoficjalnym praktykantem w każdym wieku. Możesz zmienić karierę, obrać inną ścieżkę i przejść formalne szkolenie przed zmianą kariery w dowolnym momencie swojego życia. Chociaż istnieje wiele podstawowych zadań związanych z fryzjerstwem, jest to również szansa na uwolnienie swojej kreatywności i pokazanie, że możesz to zrobić. Gdy zbudujesz bazę klientów i reputację, ludzie będą przychodzić do Ciebie po coś więcej niż tylko podstawowe wykończenie, a Ty możesz stać się twórcą trendów, prezentując swoje umiejętności w mediach społecznościowych lub Internecie. Niektórzy z nas są z natury towarzyscy, innym przychodzi to z trudem. 

Niezależnie od przypadku, bycie fryzjerem uczy wspaniałych umiejętności społecznych. Masz do czynienia z ludźmi przez cały dzień i budowanie tych relacji jest ważne dla długoterminowego sukcesu – chcesz, aby Twoi klienci Cię lubili i wracali. Jasne, w każdym zakładzie fryzjerskim jest element rutyny – klienci przychodzą co tydzień o tej samej porze po te same rzeczy. Ale jest też element nieoczekiwany, coś innego, co pojawia się i stanowi wyzwanie dla twoich umiejętności.