Terapia dla współuzależnionych – Kraków i okolice.

Terapia dla współuzależnionych Kraków – o co chodzi?

Współuzależnienie to dosyć ciężki temat oscylujący wokół spraw związanych we wpadnięciem w silny nałóg przez osobę, a jednocześnie dotyczący bliskich, które same nie są uzależnione od danej substancji, czy zachowania, jak jest to w przypadku uzależnień behawioralnych. Jednocześnie wpływ uzależnienia osoby bliskiej jest olbrzymi, niejednokrotnie objawiając się silnymi problemami emocjonalnymi, stresem i problemami w życiu codziennym. Z tego też powodu terapia dla współuzależnionych – Kraków poleca https://alkovip.pl/terapia-uzaleznien/terapia-dla-wspoluzaleznionych/ – to krok milowy także w samym leczeniu uzależnienia osoby bliskiej. Dlaczego?

Terapia dla współuzależnionych Kraków – rola bliskich w leczeniu uzależnień.

Należy pamiętać o tym, że bliscy osoby będącej w uzależnieniu, niekoniecznie są dla niej wsparciem w wyjścia z nałogu z jego punktu widzenia. Często osoba uzależniona od alkoholu, narkotyków i innych wykorzystuje problemy, które sam przysparza rodzinie, aby usprawiedliwiać swój nałóg ich odpowiednią na jego problem. Chodzi dokładnie o to, że osoba uzależniona może twierdzić, że czyjeś zachowanie wpędziło go w nałóg, nie widząc w tym swojej winy. Po jakimś czasie zarówno ona, jak i właśnie ci najbliżsi, którzy także są ofiarami tego uzależnienia, zaczynają wierzyć to, że to rzeczywiście oni są problemem, nie pomagają, a wręcz przyczyniają się do pogłębienia nałogu. Z tego też powodu często sami albo popadają w uzależnienia, albo stają się emocjonalnym i psychicznym wrakiem, który nie jest w stanie pomóc sobie, a co dopiero alkoholikowi czy narkomanowi. Terapia dla współuzależnionych Kraków pomaga przywrócić myślenie na odpowiednie, tory mające obiektywne odzwierciedlenie w rzeczywistości, nie zakrzywione przez chorobę nałogowca i jego bliskich.

Terapia dla współuzależnionych Kraków – co daje?

Osoby współuzależnione nie są w stanie pomóc bliskiemu zmagającemu się z nałogiem, tak długo, dopóki same nie zrozumieją, jak mają to robić oraz że na pierwszym miejscu nie mają stawiać wcale bliskiego, ale siebie. Terapia dla współuzależnionych Kraków jest w stanie nakierować ich na odpowiednie tory, żeby zrozumiały kilka podstawowych zagadnień. Pierwszym jest fakt tego, że nie mamy wpływu na nałóg osoby bliskiej, stąd nie możemy ponosić tego konsekwencji w sferze emocjonalnej. Drugi to to, że jesteśmy osobnymi jednostkami i choroba partnera, ojca czy dziecka nie może definiować naszego życia, wyborów czy obranych ścieżek rozwoju. Dopiero jako osoba pewna swojej wartości możemy myśleć o tym, by pomóc wyjścia z nałogu komuś innemu.