Zawieszona rywalizacja: Prześwietlamy Tabelę Ekstraklasy

Zawieszona rywalizacja: Prześwietlamy Tabelę Ekstraklasy

Jest to niezwykły czas dla wszystkich fanów piłki nożnej. W związku z pandemią COVID-19, większość rozgrywek sportowych na całym świecie została zawieszona. Tym samym, również polska Ekstraklasa znalazła się w zawieszeniu. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się obecnej sytuacji w tabeli Ekstraklasy i zbadać, jak zawieszenie rywalizacji wpłynęło na kluby i ich szanse na awans lub utrzymanie się w lidze.

Zmiany w tabeli

Zawieszenie rozgrywek nie pozostaje bez wpływu na tabela Ekstraklasy. Niektóre kluby miały już szansę na poprawę swojej pozycji, jednak obecne okoliczności uniemożliwiły im kontynuację sezonu. Inne zespoły mogą z kolei odetchnąć z ulgą, że mają jeszcze szanse na poprawę swojego stanu.

Obecnie, sezonu 2020/2021, na czele tabeli znajduje się drużyna Legii Warszawa, która zajmuje pierwsze miejsce z XX punktami.

Walka o awans i utrzymanie

Oczywiście, nie tylko walka o mistrzostwo jest istotna w Ekstraklasie. Równie ciekawe jest ściganie się o awans i utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W walce o awans do Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 prowadzi drużyna Górnik Zabrze z XX punktami na koncie. Na drugim miejscu znajduje się Pogoń Szczecin z XX punktami, a trzecie miejsce zajmuje Raków Częstochowa z XX punktami. To dwa zespoły, które drużyni mijają kolejne kolejki.

Z kolei w walce o utrzymanie się w lidze, najtrudniejszy okres mają drużyny znajdujące się na dolnych pozycjach tabeli. Aktualnie, zespoły Wisły Kraków, Arki Gdynia oraz Śląska Wrocław znajdują się na miejscach spadkowych.

Również indywidualne zestawienia mają swoje znaczenie

Rozważając obecną sytuację nie możemy zapomnieć o indywidualnych osiągnięciach piłkarzy. Robert Lewandowski z drużyny Bayern Monachium nadal dominuje na liście najlepszych strzelców Ekstraklasy, zdobywając XX bramek w sezonie. Na drugim miejscu plasuje się Adam Buksa z New England Revolution z XX bramkami, a trzecie miejsce należy do Buszmann Napastnik z Raków Częstochowa, który ma XX bramek na swoim koncie.

Początek rozgrywek – kiedy można się spodziewać?

Mocno trudno jest obecnie określić, kiedy zostaną wznowione rozgrywki ligowe. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej i decyzji władz. Jedno jest pewne – fani piłki nożnej nie mogą się doczekać momentu, kiedy znowu będą mogli wspierać swoje ulubione drużyny.

Czy zawieszenie rywalizacji wpłynie na końcowy wynik i układ tabeli Ekstraklasy? Czy wyniki i szanse na awans i utrzymanie się w lidze podtrzymają się po wznowieniu rozgrywek? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero po wznowieniu sezonu. Jedno jest pewne – emocje w Ekstraklasie będą gwarantowane!


Pytania i odpowiedzi

Jakie są aktualne pozycje drużyn w tabeli Ekstraklasy?

Aktualne pozycje drużyn w tabeli Ekstraklasy zmieniają się zależnie od wyników meczów.

Która drużyna prowadzi obecnie w tabeli Ekstraklasy?

Aktualnym liderem w tabeli Ekstraklasy jest drużyna XYZ.

Ile punktów ma obecnie drużyna na pierwszym miejscu w tabeli?

Drużyna na pierwszym miejscu w tabeli Ekstraklasy ma obecnie X punktów.

Na jakim miejscu znajduje się aktualnie drużyna ABC?

Drużyna ABC aktualnie zajmuje X miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Która drużyna posiada najwięcej strzelonych bramek w Ekstraklasie?

Najwięcej strzelonych bramek w Ekstraklasie ma drużyna XYZ.

Ile bramek strzeliła drużyna XYZ?

Drużyna XYZ strzeliła obecnie X bramek w trwającym sezonie Ekstraklasy.

Która drużyna ma najmniejszą liczbę straconych goli w Ekstraklasie?

Najmniejszą liczbę straconych goli w Ekstraklasie ma drużyna ABC.

Ile goli straciła drużyna ABC?

Drużyna ABC straciła obecnie X goli w trwającym sezonie Ekstraklasy.

Na jakim miejscu w tabeli znajduje się drużyna, która wygrała ostatni mecz Ekstraklasy?

Drużyna, która wygrała ostatni mecz Ekstraklasy, zajmuje obecnie X miejsce w tabeli.

Która drużyna aktualnie jest bezpośrednimi rywalami w walce o mistrzostwo?

Bezpośrednimi rywalami w walce o mistrzostwo są drużyny XYZ i ABC.