Lakiery hybrydowe do paznokci a zwykły lakier do paznokci

Lakier do paznokci to rodzaj lakieru używanego do ozdabiania paznokci u stóp. Lakier do paznokci musi być mocny, sprężysty i odporny na odpryskiwanie i złuszczanie, dlatego zawiera szereg substancji chemicznych. W tym rozdziale przedstawiono skład chemiczny lakieru do paznokci i działanie poszczególnych składników.

Z jakich składników składa się lakier do paznokci?

Lakier do paznokci może zawierać zagęszczacze, aby zapobiec oddzielaniu się innych składników i ułatwić aplikację. Niektóre pasty polerskie zawierają filtry UV, takie jak benzofenon-1, aby zapobiec przebarwieniom pod wpływem promieni UV, takich jak światło słoneczne. Bazowe bezbarwne i częściowo lakiery hybrydowe do paznokci można wykonać z nitrocelulozy rozpuszczonej w octanie butylu lub octanie etylu. Nitroceluloza po odparowaniu rozpuszczalnika z kwasem octowym tworzy błyszczącą powłokę. Jednak większość past zawiera ogromną ilość składników.

Czym różni się tani i drogi lakier do paznokci?

W świecie lakierów do paznokci istnieje wiele odmian pod względem koloru, składu, wykończenia i ceny. Jaka jest różnica między tanim lakierem do paznokci w drogerii, designerskimi butelkami sprzedawanymi w wysokiej klasy domach towarowych oraz popularnymi salonami i niezależnymi markami lakierów do paznokci pomiędzy nimi? Eksperci stwierdzili, że główne różnice wpływające na cenę to marketing i opakowanie. Lakiery hybrydowe do paznokci są droższe od zwykłych lakierów.

Lampy do paznokci hybrydowych

Polimeryzacja, czyli ostatni etap stylizacji paznokci, to tak naprawdę lukier na torcie – ostatni element, który musi być skuteczny. Jeśli moc lub rodzaj lampy jest niewystarczający, czas ten może się znacznie wydłużyć lub projekt paznokcia może nie wyjść tak jak trzeba. Dlatego wybór odpowiedniej lampy do polimeryzacji paznokci hybrydowych jest priorytetem. Nadają się również do lakierów hybrydowych.

Jakich rozpuszczalników należy używać do manicure hybrydowego?

Celem stosowania rozpuszczalników hybrydowych jest stworzenie bardziej „łagodnego” filmu. W miarę odparowywania rozpuszczalnika podczas polimeryzacji powstaje sieć polimerowa, która pozwala acetonowi szybciej wniknąć i usunąć powłokę farby. Oznacza to, że czas kontaktu z acetonem, który z natury jest suchy, jest krótki. Zazwyczaj w ciągu 10 minut. Po wyjęciu obu widać, że „hybryda” wchłonęła się w płatki. Przezroczysty żel” rozpuszcza się w arkuszu. Dzięki tej innowacji powstał zwykły manicure hybrydowy, który szybko schnie i utrzymuje się znacznie dłużej niż lakier, choć paznokcie są znacznie mocniejsze. Miały też gładszy „wygląd” jak tradycyjne lakiery do paznokci.