Ciekawe i inspirujące wnętrze – stoły w stylu loft

Stół loft dla Ciebie

Stoły są we wszystkich rozmiarach, kształtach i materiałach. Mogą być okrągłe lub prostokątne, kwadratowe lub owalne i często wykonane są z drewna lub metalu. Nogi większości stołów są co najmniej trzykrotnie szersze od blatu, dzięki czemu mają one stabilną podstawę. Jeśli stół jest zbyt mały w stosunku do swojego blatu, łatwo się przewróci, gdy zostanie przesunięty lub przeciągnięty przez podłogę w inne miejsce.

Szklany blat z metalową podstawą

Jeśli szukasz jadalnego stołu o ciekawym wyglądzie, stoły w stylu loft ze szklanym blatem. Jedną z najlepszych opcji jest zdobycie takiego, którego podstawa wykonana jest z metalu. Takie połączenie jest zarówno eleganckie, jak i solidne, więc może utrzymać nawet ciężkie naczynia bez przewracania się. To również świetny wybór, ponieważ pozwala na wykorzystanie stołu jako miejsca do pracy, gdy tylko zajdzie taka potrzeba – gładka powierzchnia szklanego blatu oznacza, że po posiłkach nie pozostaną plamy po kawie ani zabrudzenia po zabawie z dziećmi!

Drewniany blat i stabilne metalowe nogi w stołach loft

Drewniany blat i stabilne metalowe nogi to klasyczne połączenie. Naturalny wygląd drewna i solidna rama sprawiają, że ten stół jest świetnym dodatkiem do każdego domu.

Najczęściej masywny blat wykonuje się z drewna dębowego, które jest niezwykle trwałe w użytkowaniu. Solidna konstrukcja pozwala na utrzymanie blatu, a jednocześnie stół loft wygląda elegancko. Stoły w stylu loft z drewnianym blatem dębowym pasują do wielu wnętrz, ze względu na prosty wygląd i gładki design.

Płaski, gładki blat i długie, solidne metalowe nogi drewnianego stołu

Charakterystyka tego stołu to płaski, gładki blat i długie, solidne metalowe nogi. Dzięki temu jest to dobra konstrukcja dla dużych stołów, które sprawdzą się zarówno w pomieszczeniach z dużą i małą powierzchnią użytkową.

Grube nogi z gładkim blatem – proporcje stołu loft

Wybierając stół loft, chcesz upewnić się, że nogi są proporcjonalne do blatu. To zapewni, że będzie wyglądał zrównoważony i proporcjonalny sam w sobie.

Nogi stołu powinny być solidne, metalowe. Możesz znaleźć je w wielu różnych stylach, takich jak okrągłe lub kwadratowe rurki z drewna lub metalowe rury z pokryciem specjalnym lakierem.

Solidny stół loft to:

  • Wygodne użytkowanie
  • Praktyczny mebel
  • Trwałość materiałów
  • Ozdoba wnętrza
  • Najwyższa jakość

Wierzchołki nóg powinny być gładkie, aby nie wystawały żadne niebezpieczne elementy, które mogą rysować podłogę. Dobrym sposobem na uniknięcie uszkodzeń jest użycie filcowych podkładek pod każdą nogą stołu; działają one dobrze w zapobieganiu zadrapaniom, a także amortyzują wszelkie uderzenia.

Dobry stół w stylu loft

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć różne rodzaje stołów, jak są wykonane i jakie funkcje mogą zaoferować. Jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, zachęcamy do kontaktu z naszym sklepem internetowym z meblami loft.