Kiedy i z czym nosić naszyjnik z pereł?

Naszyjniki z pereł to klasyka wśród biżuterii. Są one integralną częścią niemal wszystkiego. Naszyjniki z pereł mają w sobie lekką elegancję i są noszone zarówno do stylizacji, jak i do wieczorowych kreacji. To element biżuterii, który podnosi samoocenę i kreuje wizerunek kobiety bardziej kobiecej, wyrafinowanej i odnoszącej sukcesy.

Specjalna biżuteria na specjalne okazje

Ślub to jedna z najlepszych opcji na, którą naszyjnik z pereł idealnie pasuje. Delikatny, odpowiednio ukształtowany naszyjnik z naturalnych pereł świetnie komponuje się z większością sukni i podkreśla urodę Panny Młodej. Z drugiej strony goście mogą w pełni pokazać swoją biżuterię, która świetnie komponuje się z eleganckimi strojami. Ponadto perły kojarzone są z pewnością siebie, wdziękiem i elegancją. Dlatego są idealne do zmiękczania surowych strojów biznesowych i tworzenia atmosfery niedopowiedzianej kobiecości. Noś naszyjniki z pereł podczas rozmów o pracę, ważnych spotkań biznesowych, konferencji i seminariów.

Do czego pasują naszyjniki z pereł?

Świetnie wyglądają z wieczorową sukienką lub bluzką. Naszyjnik z pereł to najlepszy pomysł. Umiejętność i odpowiednie łączenie różnych rzeczy i biżuterii to talent, który nigdy nie traci na ambicji. Naszyjniki z pereł powinny być sparowane z kolczykami z pereł, ale można też wybrać dyskretne kolczyki sztyfty lub kolczyki kropelki. Kamienie szlachetne również iść dobrze z zespołem, ale powinny one być średniej wielkości w projektowaniu, inaczej ostrość będzie na kamienie szlachetne i wygląd będzie zbyt ciężkie. Kolczyki z diamentami to biżuteria, która doskonale uzupełnia perły, ale ich nie przyćmiewa. Do tego dochodzi delikatna złota bransoletka, która tworzy ciekawe powiązanie. Pereł nie należy łączyć z nielakierowanymi sukienkami, gdyż mogą wyglądać na bardzo wyblakłe. Nawet pastelowe odcienie nie powinny być na czasie. Niskie cięcia, neutralne odcienie i perły są plusem z wiekiem. Różne kolory, nawet jeśli są zbliżone do odcieni koralików, mogą wyglądać na zagracone. Ciemne, dramatyczne odcienie, takie jak wino, błękit i szkarłat, stanowią idealne tło dla pereł i sprawiają, że wyróżniają się one szczególnie mocno.

Naszyjniki z pereł są jednymi z najbardziej ponadczasowych elementów biżuterii i są nadal noszone dzisiaj, tak jak były to 50 lat temu, nie tracąc ani trochę ze swojego uroku. Cenność perły wynika bez wątpienia z procesu jej powstawania, czyli reakcji muszli na czynnik zewnętrzny (może to być zwykłe ziarnko piasku), który odbiera ona jako obcy obiekt. W odpowiedzi na tę ingerencję ostryga zaczyna wydzielać krystaliczną substancję – warstwę, która rok po roku narasta tworząc perłę.