A co z odżywkami do włosów w kostkach?

Historia odżywek do włosów jest ściśle związana z inną historią: historią szamponów. Ten ostatni, w jaką formie znamy dzisiaj, pojawił się dopiero na początku XX wieku. W przeszłości ludzie używali mydła do mycia włosów. Jednak zawarte w wodzie jony magnezu i wapnia sprawiały, że włosy stawały się matowe i trudne do rozczesania. Kwasy octowy i cytrynowy rozpuszczają alkaliczne mydła, pozostawiając włosy lśniące i łatwe do rozplątania.

Odżywka do włosów w kostce jako alternatywa dla odżywek w płynie

Stosowanie odżywek o stałej konsystencji to nowe doświadczenie w myciu włosów. Zamiast polegać na konserwantach i silikonach właściwych dla wielu tradycyjnych odżywek do stylizacji, to odżywka do włosów w kostce nadaje włosom więcej blasku. Kostki odżywki eliminują suchość i sprawiają, że włosy są podatne na układanie, miękkie i łatwe do rozczesania. Dodatkowo nadaje włosom blask i witalność. Idealny dla wszystkich rodzajów włosów.

Czy odżywka do włosów w kostce jest dobra dla moich włosów?

Dziś odżywka do włosów w kostce ze składnikami bezpiecznymi dla skóry głowy i włosów okazała się bezpieczna, ponieważ nie niszczą włosów. Zawsze wybieraj odżywki bez silikonu, ponieważ odżywki silikonowe pozbawiają włosy tlenu ze względu na ich działanie pogrubiające. Postaraj się więc znaleźć odżywkę z naturalnymi składnikami i bez silikonów, ponieważ nie zaszkodzi ona Twoim włosom. Taka naturalnie produkowana odżywka jest odżywka do włosów w kostce.

Mycie włosów odżywką w kostce jest dość łatwe i przyjemne!

Po pierwsze, szampon dobrze wypłukać, następnie rozetrzyj odżywkę do włosów w kostce w dłoniach, aby uwolnić krem odżywczy i rozprowadź go na włosach. Regularne mycie szamponem usuwa z włosów brud i zanieczyszczenia, ale również usuwa z nich dobroczynne, naturalne olejki. Ponadto ciepło pochodzące z suszenia, środki chemiczne i pogoda mogą uszkodzić włosy, powodując ich suchość i puszenie się. Można to jednak łatwo kontrolować za pomocą odżywek. Istnieją trzy główne rodzaje odżywek: zwykła odżywka, odżywka do stylizacji i głęboka odżywka, wszystkie one działają w ten sam sposób, jeśli chodzi o utrzymanie miękkości włosów.

Stosowanie odżywki do włosów w kostce, to bardzo wygodny sposób mycia włosów. Dodatkowo produkt ten jest uznawany za „eko-pakiet”, ponieważ nie posiada plastikowego opakowania. Jest to fenomenalne dla naszego i tak już bardzo zanieczyszczonego środowiska. Wykonany z ekologicznych i przyjaznych materiałów, produkt ten jest wart uwadze. Jeśli jeszcze z niego nie korzystałeś, polecamy kupić, abyś ją sprawdzić i przetestować.