Masz problem z włosami? Odżywka do włosów w kostce jest dla Ciebie

O ile szampon usuwa z włosów nadmiar zanieczyszczenia, o tyle odżywka do włosów w kostce zmiękcza je, usztywnia i zapobiega łamaniu. Mycie włosów bez odżywki może spowodować, że włosy stracą potrzebne im właściwości. Efektem są suche, matowe i niesforne włosy. Istnieją odżywki, które nawilżają włosy. Dodatkowo problem puszących się włosów, można rozwiązać dzięki wyjątkowej odżywce do włosów w kostce, która zmiękcza witalność włosów, dzięki czemu nie utrudnia się ich układania. Odżywki w kostce mogą pomóc w utrzymaniu koloru włosów i sprawić, że będą one miękkie, pozbawione puszenia czy błyszczące.

Odżywka do włosów w kostce dla pięknych

Dla zdrowych włosów należy dodatkowo nawilżyć włosy odżywką do włosów w kostce. Dlaczego potrzebuję odżywkę do włosów w kostce? Odżywki te zamykają szczeliny między komórkami naskórka, które są otwarte po umyciu włosów, wygładzają lub normalizują błonę włosa i tworzą warstwę ochronną, pozostawiając włosy nawilżone i miękkie. Ogólnie rzecz biorąc, korzyści płynące z zastosowania odżywki do włosów w kostce są następujące:

  1. Redukuje utlenianie.
  2. Chroni włosy i utrzymuje ich nawilżenie.
  3. Wygładza trzon włosa.
  4. Odżywka do włosów w kostce dba o nie.
  5. Neutralizuje złe jony, które wysuszają włosy.
  6. Odżywka w kostce dostarcza witamin do włosów.

Do włosów suchych używa się odżywki do włosów w kostce, nawilżającej. Natomiast do włosów przetłuszczających się użyj odżywki o lżejszej formule.

Jak używać odżywki do włosów w kostce

Lekko uciśnij czubek głowy obiema rękami i pociągnij w dół, aż woda spłynie z końcówek włosów. Powtórzyć kilka razy, aż włosy będą jasne. Użyj odżywki dla krótkich włosów i w większej kostce dla długich włosów. Weź odżywkę w dłonie i pocieraj dłonie o siebie przed rozczesaniem włosów. Pozostawić na włosach na czas użycia (zwykle 1-5 minut), następnie dobrze spłukać. Należy stosować po umyciu włosów, aby zmniejszyć ryzyko splątania, nawet jeśli włosy są bardzo puszyste. Jedną z unikalnych cech tej odżywki jest to, że zmiękcza ona łuskę włosa, dzięki czemu łatwo łączy się z resztą włosów.

Odżywka do włosów w kostce jest to fenomenalny wynalazek lat czterdziestych ubiegłego roku, który w tej chwili dzięki swojej prostocie i wygodzie wraca do łask. Odżywka do włosów w kostce to produkt ekonomiczny kosztuje mniej niż tradycyjna odżywka, jest bardziej wydajna. A także produkt ekologiczny, nie jest przechowywany w twardych butelkach plastikowych, które zaśmiecają nasze środowisko, lecz jest przechowywany w łatwo utylizujących się pudełkach. Ta odżywa, jest polecana w podróżny, a także w życiu codziennym.